Jak wybrać drona? Oto 6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Autor: Alina
Data: 18 lipca 2020
Kategoria: Drony

Drony stają się coraz popularniejszym typem nowoczesnej zabawki. Poza czystą frajdą z latania, te małe urządzenia wyposażone w kamery, mogą pomóc w realizacji wyjątkowych materiałów filmowych, bogatych w niepowtarzalne ujęcia z lotu ptaka. Jednak sprawa nie jest taka prosta. Oto 6 najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim staniesz przed pytaniem – Jak wybrać drona.

Latać nie wolno latać w każdy miejscu

Chociaż drony już są rzeczą bardzo powszechną, nie każdy wie, że w niektórych miejscach obowiązuje zakaz lotu dronem. Warto dokładnie sprawdzić, czy w danym miejscu, gdzie planujemy podboje przestworzy, można użytkować drona. Otrzymanie niespodziewanej kary za lot w niedozwolonym miejscu potrafi popsuć humor. Komfort zabawy jest dużo większy, jeśli wiemy, że żadna kara jej nie zakłóci.

Ucz się latać za miastem

Pierwsze prawdziwe loty najlepiej wykonywać w miejscach, oddalonych od ludzi. Wybierz miejsce, gdzie nie będzie drzew i innych przeszkód, o które możesz się rozbić. Należy dobrze przećwiczyć wykonywanie różnych manewrów, aby czuć się swobodnie i pewnie w innych miejscach.

Dron

Rozładowanie baterii

Jeśli zapomnisz o tym, ile czasu dron spędza w powietrzu i jak szybko się rozładowuje, możesz go niespodziewanie stracić. Najlepiej kupić model z sygnalizatorem o rozładowaniu i możliwości powrotu na punkt początkowy. W takim razie możliwość zgubienia tej zabawki jest zmniejszona.

Jak wybrać drona? – Zwróć uwagę na szanowany czas lotu

Od pojemności baterii zależy, jak długo twój dron będzie trwał w powietrzu. Modele dla początkujących mają czas lotu, który waha się od 5 do 20 minut. Oczywiście bateria się ładuje, ale zajmie to trochę czasu, co czasami nie chce się zmarnować. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się korzystać z każdej minuty w pełni i kupić dodatkowe co najmniej 2 zapasowe baterie.

Ochrona drona

Na początku zdarzają się różne rzeczy, na które nie zdążysz zareagować. Mały rozmiar i waga – to gwarancja, że podczas kolizji urządzenie przetrwa i nie zaszkodzi innym. Aby nie zniszczyć swój dron, należy kupić dodatkową ochronę.

Ochrona na śmigłach jest jednoczęściowa lub częściowa. Zapobiega pękaniu śrub podczas kolizji. Ochrona aparatu to zakładana czapka wykonana z tworzywa sztucznego (zazwyczaj przezroczysta), która chroni kamerę i zawieszenie podczas transportu i, jeśli to konieczne, w locie. Podwozie chroni drona i kamerę z zawieszeniem przed kolizją z ziemią podczas lądowania lub upadku.        

Jak wybrać drona? – Kup popularny model!

Istnieje wiele zalet w zakupie popularnych modeli. Dla początkujących będzie o wiele łatwiej znaleźć odpowiedzi na pytania i rozwiązania ewentualnych problemów. Dzięki popularnemu modelowi możesz szybko znaleźć rozwiązanie problemu na forach dyskusyjnych. W tym samym czasie dostępne są setki wskazówek, instrukcji i filmów instruktażowych na YouTube, które pomogą ci stać się dobrym pilotem i fotografem. Ponadto można kupić wiele dodatkowych akcesoriów.

jak wybrać drona

Oczywiście, są jeszcze inne rzeczy, bezpośrednio wpływające na kwestię – jak wybrać drona. Wszystko zależy od modelu, celu, do którego dron będzie wykorzystywany i ceny. Wzięcie pod uwagę wszystkich powyższych aspektów gwarantuje satysfakcjonujący zakup i użytkowanie drona.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus