Odkurzacze pionowe – wady i zalety

Autor: Alina
Data: 18 lipca 2020
Kategoria: Odkurzacze

Odkurzacze pionowe stają coraz bardziej popularne wśród miłośników skutecznego sprzątania. Domowe sprzątanie będzie szybszym i przyjemniejszym procesem dzięki nowoczesnemu sprzętu.

Przed zakupem należy przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw”, aby być pewnym w swoim wyborze. W tym artykule przedstawimy ważne zalety i wady odkurzaczy pionowych.

Zalety:

1.      Kompaktowy

Jest łatwy w przechowywaniu, nie zajmuje dużo miejsca, w porównaniu do zwykłych modeli. Możesz umieścić go w różnych miejscach mieszkania. Może być zamontowany w pozycji pionowej, przez to, że jest wyposażony w uchwyt ścienny. Pozwoli to zaoszczędzić przestrzeń użytkową pokoju i mieszkania.

2.      Manewrowy

Dzięki elastycznej główce szczoteczki łatwo usuniesz brud pod kanapą, za drzwiami, na schodach lub w rogach pomieszczeń. To jest bardzo ważny czynnik w codziennym sprzątaniu. Wiele kobiet lubi odkurzaczy pionowe właśnie za tą cechę.

3.      Łatwy w użytkowaniu

Nie zależy od przewodów – nie trzeba przełączać urządzenia z jednego gniazdka do drugiego ani uważać, aby przewód się nie zaplątał. Utrzymuj czystość na podłodze przed mieszkaniem, na balkonie, werandzie, a nawet w samochodzie – tam, gdzie nie ma gniazdek.

Wbudowany pojemnik na kurz i brud jest łatwy do czyszczenia – jest wymienny, więc wystarczy wytrząsnąć resztki i spłukać pojemnik wodą. Często zbiornik na śmieci w pionowym odkurzaczu jest przezroczysty. Zawsze widać poziom obłożenia. Istnieją modele z jednorazowymi i wielokrotnego użytku workami z tkaniny lub papieru jako worek na kurz.

4.      Skuteczny

Duża zwrotność samego odkurzacza i jego szczotki, a także wysoka w porównaniu ze zwykłym odkurzaczem moc silnika pozwala na bardzo wysoką jakość czyszczenia dywanów od kurzu i sierści zwierząt.

Istnieją pionowe odkurzacze z funkcją czyszczenia na mokro. W zestawie znajduje się para wymiennych zbiorników. Jeden do zatoki czystej wody, drugi do zbierania brudnej.

Odkurzacze pionowe mogą również pełnić funkcję mopa parowego – czyścić brud za pomocą gorącej wody. Jednak takie opcje zwiększają koszt urządzenia.

Odkurzacze pionowe - odkurzacz odkurza podłogę

Odkurzacze pionowe – jakie są Wady:

1.      Szum

Większość odkurzaczy pionowych są głośniejsze w porównaniu do tych zwykłych. Dla niektórych to powoduje problem – sprzątanie nie jest możliwe, na przykład, w czasie kiedy śpią dzieci.

2.      Ograniczony czas użytkowania

Pełne ładowanie takiego odkurzacza zajmuje kilka godzin. Jeśli zapomnisz o ładowaniu – sprzątanie może się skończyć, nawet nie rozpoczynając. Natomiast jeżeli odkurzacz jest naładowany, ale potrzebujesz dużo czasu na użytkowanie – czasem będziesz potrzebować dodatkowego doładowania.

3.      Trudne noszenie

Niektóre modele są ciężkie dla dłuższego wykorzystania. Podczas czyszczenia schodów i bardzo dużych pomieszczeń przynosi pewne niedogodności związane ze zmęczeniem – waga urządzenia jest większa niż zwykłego odkurzacza. Należy pamiętać, że im więcej śmieci zgromadziło się w pojemniku na kurz – tym trudniej jest przenosić sprzęt.

Oto są najgłówniejsze wady i zalety odkurzaczy pionowych. Czy warto kupować? Teraz już zmożesz zdecydować samodzielnie. Przed zakupem skonsultuj się z ekspertem, zapytaj opinii znajomych – na pewno znajdziesz dla siebie odpowiedni model.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus