Dron z kamerą czy bez?

Autor: Alina
Data: 15 lipca 2020
Kategoria: Drony

Dron jest jak zabawka-helikopter na pilocie zdalnego sterowania, tylko ma więcej funkcji, a odpowiednio i radości, i korzyści przyniesie więcej. Ponieważ ta rzecz na naszym rynku jest dość nowa, z jej wyborem mogą pojawić się pewne problemy, biorąc pod uwagę obfitość modeli w sprzedaży. W tym artykule powiemy więcej o tych urządzeniach i czy warto kupować dron z kamerą.

Dron bez kamery

Jeśli tylko zaczynasz swoją podróż w świat dronów i nigdy nie próbowałeś nimi latać – zalecamy zwrócić uwagę na drony bez kamery. Świetnie sprawdzi się w pierwszych lotach. Pilotowanie takim dronem możesz pozwolić nawet dziecku. Można nauczyć się wykonywaniu różnych powietrznych akrobacji, takich jak przewroty czy spirale.

Nowicjusze są dość trudne w tym, aby jednocześnie monitorować kontrolę urządzenia i fotografowania. Dlatego dron bez kamery wybierany jest najczęściej w celach rekreacyjnych i zabawkowych. Oprócz tego jest tańszy od dronów z kamerą i łatwy w użytkowaniu. Ma lekką konstrukcję i wymiary, a to znaczy, że możesz zabrać go wszędzie. Zwracaj szczególną uwagę na baterię, wytrzymałość obudowy i stabilizacje lotu.

dron z kamerą, widok z dołu

Dron z kamerą

Jeśli zdecydowałeś, że aparat w dronie jest na pewno potrzebny, a to urządzenie będzie nie tylko zabawką, ale także narzędziem do uzyskania kolorowych filmów, to przy wyborze drona należy wziąć pod uwagę ten czynnik.

Możesz wybrać modele ze wbudowanymi lub zewnętrznymi kamerami.

Do zdjęć amatorskich odpowiednie są urządzenia, których kamera jest wbudowana w obudowę. Różnią się niewielkimi gabarytami. Rozdzielczość wbudowanych kamer zwykle nie przekracza 2 MP.

Drony z zewnętrzną kamerą mogą być niedrogie — można na nich samodzielnie montować kamery GoPro. Również są modele, które są droższe i używane przez profesjonalistów. Mają dużą ładowność na wypadek, gdybyś chciał dodać coś bardziej doskonałego jako urządzenie do nagrywania wideo. Ponadto kamery zewnętrzne można obracać bez zmiany pozycji samego drona, co znacznie upraszcza obsługę.

I ogólnie należy zwrócić uwagę na to, czy aparat jest w zestawie. Ponieważ z jednej strony drony bez aparatu są znacznie tańsze, a jeśli masz już swój własny GoPro, to nie ma sensu przepłacać za dodatkowy element. Z drugiej strony, kupowanie aparatu osobno może kosztować sporo pieniędzy.

kamera od drona, zbliżenie

Aby uzyskać piękne zdjęcia z lotu ptaka, lepiej wybrać te drony, w których kamery są rejestrowane w rozdzielczości 1080p i wyższej. Ostatnio format 4K jest w modzie, ale takie urządzenia będą kosztowne.

Jeśli robisz zdjęcia i filmy i zamierzasz zwiększyć swoją kreatywność dzięki materiałom z powietrza, twój wybór to zaawansowany dron z wysokiej jakości aparatem wyposażonym w stabilizator obrazu. W tej sytuacji ważne jest, aby moduł GPS został zainstalowany w dronie. Znacznie ułatwi to kontrolę i pozwoli Ci zaprogramować ścieżkę lotu, a zatem fabułę filmu. Należy również pamiętać, że w przypadku profesjonalnego zastosowania żywotność baterii i niezawodność konstrukcji są ważniejsze niż maksymalna prędkość jazdy lub szczególnie piękny design.

Technologie rozwijają się bardzo szybko. Nowe urządzenia mogą stać nie tylko świetną zabawką, ale również doskonałym pomocnikiem w naszym życiu. Kupując dron – pierwszy czy już kolejny – pamiętaj o założonych przez siebie celach. Opieraj się na własne możliwości i potrzeby. Pamiętaj, że tylko ty wiesz, czego naprawdę pragniesz.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus