Odkurzacze pionowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Autor: Alina
Data: 16 lipca 2020
Kategoria: Odkurzacze
Odkurzacz pionowy

Odkurzacze pionowe mogą stać się dobrym pomocnikiem każdej kobiety, która dba o czystość i porządek. Są manewrowe, kompaktowe i i łatwe w użytkowaniu – zrobione dla naszego komfortu. W pełni spełniają nowoczesne wymagania dotyczące wygody i jakości czyszczenia przestrzeni.

Aby nie wydawać pieniędzy na urządzenie, które nie jest odpowiednie, zanim pójdziesz do sklepu, dowiedź się, na co zwrócić szczególną uwagę.

Moc

Im mocniejszy odkurzacz, tym jest bardziej wydajny. W sklepach znajdują się modele o mocy ssania od 20 do 160 watów. W przypadku gładkich powierzchni wskaźnik ten nie ma znaczenia. Jednak do czyszczenia dywanów lub mebli, lepiej wybrać odkurzacz o większej mocy. W przypadku odkurzaczy pionowych optymalną wartością jest zakres 100-170 watów.

Waga i wymiary

Podczas sprzątania trzymasz odkurzacz rękami, więc waga wpływa na to, jak szybko się zmęczysz. Wybieraj odkurzacz odpowiedni dla siebie: modele od 1,2 do 2 kg są lekkie i komfortowe, natomiast o wadze 2-3 kg są mocniejsze.

Odkurzacz pionowe – ważna jest objętość pojemnika na kurz

Zwykle średnia objętość pojemnika na kurz wynosi 0,3-0,6l. To jest wystarczające do codziennego utrzymania czystości w domu. Większe pojemniki mogą nadmiernie obciążyć odkurzacz. Mniejszej objętości może nie wystarczyć, a to powoduje częstsze czyszczenie pojemnika.

Bateria i czas działania

Modele różnią się sposobem zasilania – sieciowe lub akumulatorowe. Przy wyborze działania za pomocą przewodów należy zwrócić uwagę na długość przewodu i możliwość automatycznego nawijania. Wybierając ten z akumulatorem, zwróć uwagę na jego rodzaj, czas ładowania i działania. Zwykle producent wskazuje czas pracy w trybie małej mocy. Jeśli odkurzacz ma kilka trybów pracy, to przy najwyższej mocy będzie rozładował się 2-3 razy szybciej. 15-20 minut wystarczy do szybkiego czyszczenia dwupokojowego mieszkania. Niektóre modele mają dodatkowe baterie: to wydłuża czas pracy.

pomarańczowy megafon dla tle pomarańczowej ściany

Hałaśliwość

Głośne działanie tego urządzenia jest jego wadą. Natomiast można znaleźć modele, w których poziom hałasu nie jest tak duży. Dopuszczalna wielkość tego wskaźnika dla odkurzaczy pionowych wynosi 70 dB. Warto śledzić za tym, aby unikać dodatkowego stresu jak dla siebie, tak i sąsiedzi.

Odkurzacze pionowe to masa funkcjonalności

Zwróć uwagę na modele, które mają dodatkowe opcje i dodatki w zestawie, aby proces sprzątania był skuteczniejszy. Mycie i suszenie podłogi, dodatkowa turboszczotka, podświetlenie szczotek, wskaźnik zabrudzenia filtra – jest wiele różnych możliwości, które pomogą ułatwić pracę. Istnieje dużo modeli, które mają w sobie kilka trybów pracy, co znacznie zwiększa wydajność i uzasadnia cenę tego sprzętu.

Przed wyborem urządzenia należy rozważyć budżet, który chcesz wydać na zakup. A następnie wybierz optymalny model pod względem jakości i niezawodności. Najlepsze pionowe odkurzacze do domu nie tylko łatwo i szybko radzą sobie z czyszczeniem powierzchni, ale także mają ważne udogodnienia, które rozszerzają funkcjonalność urządzenia i sprawiają, że korzystanie z niego jest wygodniejsze.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus