Na co zwracać uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej?

Autor: Alina
Data: 16 lipca 2020

Deskorolka elektryczna to kompaktowy rodzaj transportu elektrycznego, który wówczas jest przyjazny dla środowiska, więc jego popularność i aktualność nie jest zaskakująca. Aby nie zawieść się w zakupie, musisz być w stanie wybrać odpowiednie urządzenie. Jak to zrobić, dowiesz się w tym artykule.

Rozmiar i typ kół

Im koła mają większą średnicę, tym większą prędkość rozwinie deskorolka.

Koła 4-6-calowe są przeznaczone do pomieszczeń, jednak jeśli ulica, to koniecznie maksymalnie równe powierzchnie.

Koła 8-10-calowe są już przeznaczone do jazdy po wybojach, pokonywania piaszczystych terenów i śniegu.

Najbardziej popularną opcją jest 6,5 cala (16 cm). Świetnie sprawdzi się na płaskich drogach i placach zabaw.

Warto wziąć pod uwagę, że średnica kół bezpośrednio wpływa na cenę tego inteligentnego pojazdu.

Na użyteczność takiego pojazdu elektrycznego wpływa również typ kół. Są one nadmuchiwane lub odlewane. Te pierwsze zapewniają mniejszą wrażliwość na wyboje na drodze podczas jazdy kosztem poduszki powietrznej, te drugie są bardziej odpowiednie dla idealnej nawierzchni asfaltowej lub nawierzchniowej.

Maksymalne obciążenie

Bez względu na rozmiar, deskorolka elektryczna może wytrzymać jak dziecka, tak i dorosłego. Warto opierać się na własne potrzeby i uwzględnić możliwe dodatkowe obciążenie (np. plecak).

Najbardziej popularne są deskorolki z maksymalnym obciążeniem do 100 kg.

Jeśli to urządzenie kupujesz dla dziecka, możesz zastanowić się nad modelami z mniejszym obciążeniem.

Moc i bateria

Silniki elektryczne deskorolki są wbudowane w koła i mają różną moc: 250, 350 lub nawet 500 watów. Moc silników nie jest głównym wskaźnikiem prędkości maksymalnej, ponieważ producent ze względów bezpieczeństwa ogranicza prędkość na poziomie oprogramowania układowego. Jeśli twoja waga jest bliska maksymalnym dopuszczalnym parametrom technicznym tego urządzenia i planom jazdy z częstymi wspinaczkami na wzgórze, powinieneś zwrócić uwagę na model o większej mocy silnika.

Akumulator jest najważniejszym i najdroższym elementem deskorolki elektrycznej, jego pojemność i jakość wykonania zależą od maksymalnego przebiegu na jednym ładowaniu, żywotności i bezpieczeństwa.

Najczęstsze i tańsze opcje są wyposażone w 1 baterię. Im trwalsza bateria, tym droższy będzie zakup. Niektóre modele mają 2 baterie, dzięki czemu przejażdżki na pokładzie elektrycznym trwają dłużej. Dla zrozumienia: bateria 38 woltów jest w stanie zapewnić przebieg do 25 km. Możesz naładować gadżet ze zwykłego gniazdka. Zwykle zajmuje to około 2 godzin.

Prędkość maksymalna

Ten parametr zależy od mocy silnika. Im wyższa prędkość, tym szybciej rozładowuje się bateria. Również należy pamiętać, że wraz ze wzrostem maksymalnej prędkości prawdopodobieństwo upadku i obrażeń wzrasta wielokrotnie.

Najbardziej popularne modele są z prędkościami: 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 km/h.

Pamiętaj, że kupując deskorolkę elektryczną, należy uwzględniać, kto będzie z niej korzystał. Dziecku nie jest potrzebna zbyt duża prędkość tego transportu.

Deskorolka elektryczna

Podświetlenie

Elementy podświetlające są instalowane we wszystkich tych gadżetach. Różnią się tylko w sposobie umieszczenia na desce. Oświetlenie deskorolki elektrycznej zwiększa jej atrakcyjność i oświetla nawierzchnię przed nami – przydatne zwłaszcza w przypadku jazdy w ciemności. Ponadto w niektórych modelach diody mogą migać w rytm muzyki, przyciągając do właściciela pojazdu maksymalną uwagę.

Najczęściej spotykane są reflektory z oświetleniem. Jednak popularne są również opcje z dodatkowym oświetleniem błotników i kół. Należy pamiętać, że podświetlenie działa z akumulatora, przyspieszając jego rozładowanie.

Kolor

Z upływem czasu wykorzystanie deskorolki powoduje pojawienie się zadrapań, a nawet odprysków, przy częstym i intensywnym użytkowaniu. Gromadzą się również kurz i brud, który nie zawsze podlega usunięciu. Na jasnym tle zadrapania są bardziej widoczne niż na tym ciemniejszym. Pamiętaj o tym, wybierając kolor tego urządzenia.

Natomiast nie musisz wybierać deskorolkę czarną, jeśli nie lubisz. Opieraj się na własnych uczuciach i upodobaniach. Są deskorolki z ciekawym printem – nie ograniczaj siebie w wyborze.

Proces zakupu nowego urządzenia nie zawsze jest łatwy i szybki. Coraz nowsze technologie, cechy, parametry i przeznaczenie. Możesz zdecydować się na tańszą deskorolkę za kilkaset złotych, a możesz wybrać ta droższą za nawet kilka tysięcy. Wszystko zależy od twoich potrzeb i możliwości. Koncentrując się na przedstawionych zaleceniach, możesz bezpiecznie przystąpić do wyboru godnej deskorolki elektrycznej, która jest odpowiednia dla ciebie!

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus