Poznaj możliwości drona – 6 okazji by w pełni wykorzystać potencjał swojej maszyny

Autor: Alina
Data: 16 lipca 2020
Kategoria: Drony

Tworzenie i wykorzystywanie dronów stało się poważnym przełomem w dziedzinie osiągnięć nowinek technologicznych. W zależności od wielkości i programowania, drony mają różne możliwości. Stąd możliwości drona, które przydadzą się w wielu sytuacjach – tu znajdziesz 6 naszych propozycji.

Selfie

Selfie z lotu ptaka pozwala odkryć wiele nowych perspektyw autoportretów. Są proste w wykonaniu i oferują bajeczne efekty końcowe. Pozwalają pokazać się z innej strony i przedstawić zupełnie nowy wizerunek, a przede wszystkim – znacznie wyróżnić się z morza identycznych selfie wykonanych przednią kamerą naszego smartfona.

Możliwości drona – filmowanie niezapomnianych chwili

Fotografowie na całym świecie chcą robić niesamowite zdjęcia z dronów, które wcześniej były po prostu niedostępne. Można zachować wspomnienia znaczącego wydarzenia życia, fascynującą podróż, uzyskując unikalne zdjęcia o swoich przygodach. Drony mogą pomóc uchwycić unikalność chwili, miejsc i ludzi. Możliwości drona w zakresie wykonywania nagrać filmowych są bezkompromisowe.

Biały dron unoszący się w powietrzu

Pomóc w reklamie i sprzedaży

Dzięki dronom już każdy może zrobić zachwycający film, aby zwiększyć ilość klientów i podwyższyć sprzedaż.

Na przykład, wiele pośredników w sprzedaży nieruchomościami uważa użycie dronów za ważną technologię umożliwiającą wyjątkowo dokładne zaprezentowanie nieruchomości. Korzystając z tych latających kamer, agent tworzy wspaniałe krajobrazy, widoki, otoczenie obiektu sprzedaży. Klient może sprawdzić potencjalne mieszkania z lotu ptaka, zbadać swój ogród, zobaczyć sąsiednie budynki.

Badanie dzikich zwierząt

Tam, gdzie człowiek przestraszy zwierzęta lub skrzywdzi je jedną swoją obecnością, drony zakradną się niewidocznie, po uprzednim wyśledzeniu obiektu za pomocą kamer termowizyjnych. Właściciele nawet zwykłych dronów z kamerami mogą dokonywać odkryć: znaleźć ukryte jeziora w pasmach górskich i obserwować widoki z innych punktów, do których nie można dotrzeć pieszo.

Traktor widoczny na tle pola pszenicy

Rolnictwo – możliwości drona nie ograniczają się tylko do zdjęć

Dzięki czujnikom zamontowanym na specjalnych dronach rolnicy mogą mierzyć wysokość siewu i gęstość sadzenia, monitorować ruchy zwierząt gospodarskich na dużych obszarach, a nawet oceniać jakość wody. Również z lotu ptaka łatwiej jest wykryć brak wilgoci lub zagrożenie roślin przez szkodniki na odległych obszarach. Drony nie tylko obserwują, ale także pomagają w pracy: za pomocą specjalnych urządzeń do nawadniania mogą na przykład podlewać rośliny.

Drony wędkarskie

Obniżenie ceny dronów i ich popularyzacja spowodowały, że niektórzy postanowili przystosować je do połowu ryb. Kupując drony do połowów, należy wziąć pod uwagę fakt, że żaden z nich nie będzie łowić dla rybaka. Maksymalnie, do czego zdolne są zarówno amatorskie, jak i wyspecjalizowane drony – jest rozmieszczenie przynęty jak najbliżej siedliska ryb. Niestety, aktualnie na tym kończą się wędkarskie możliwości drona. Ale kto wie – może w przyszłości będą mogły same łowić ryby?

Możliwości drona rosną z roku na rok. Dają one ogromne korzyści i pozwalają rozwiązać szereg problemów. Duże firmy finansują tworzenie nowych modeli z bardziej zaawansowaną funkcjonalnością, mającą na celu zwiększenie zysków z ich działalności. Służby publiczne wykorzystują je w celu ochrony i bezpieczeństwa ludzi, lekarze za pomocą dronów ratują życie, armia używa ich do prowadzenia działań wojennych. A zwykli ludzie korzystają z okazji, aby zobaczyć świat z nowego punktu widzenia, cieszyć się pięknem i niepowtarzalnym urokiem planety.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus