Odkurzacz pionowy – bez kabla, ze szczotką, czy ten z funkcją mopa?

Autor: Alina
Data: 15 lipca 2020
Kategoria: Odkurzacze

Odkurzacze pionowe już są znane wśród nas i coraz więcej nabierają popularność. Na rynku jest mnóstwo modeli i wiele rodzajów. Jakie są najlepsze? Czym się różnią? Jaki odkurzacz pionowy wybrać i co należy o nim wiedzieć. Dzisiaj o tym.

Odkurzacz pionowy bez kabla

W takich urządzeniach zwykle zainstalowana jest bateria.

Bezprzewodowe odkurzacze są wygodne, ponieważ ich zasięg nie jest ograniczony długością przewodu. Na rynku dostępne są kompaktowe modele, które po złożeniu można umieścić w plecaku. Ważą oni niewiele, ale ze względu na dodatkowy ciężar baterii ich funkcjonalność może być gorsza niż w przypadku tych samych modeli z kablem.

Modele bezprzewodowe najczęściej mają nowoczesne funkcje – takie jak filtry antyalergiczne lub ergonomiczny uchwyt.

Pamiętaj, że działanie tego typu odkurzaczy zależy od naładowania baterii. Niektóre modele nie działają bez pełnego naładowania. Wszystkie bezprzewodowe odkurzacze pionowe mają wskaźniki niskiego poziomu naładowania i system ostrzegania o pełnym naładowaniu.

Decydując się na zakup takiego modelu, zwracaj szczególną uwagę na typ i pojemność baterii, a także na czas pracy na jednym ładowaniu. Jeśli pomieszczenie jest duże, mogą się przydać modele z baterią wymienną – tak wydłużysz czas sprzątania.

Odkurzacz odkurzający stary dywan

Odkurzacz pionowy ze szczotką

Wybierając odkurzacz, tradycyjnie zwracamy uwagę na obecność zestawu dodatkowych szczotek. Oprócz standardowych nowoczesne modele odkurzaczy są często wyposażone w turboszczotki z obrotowym wałkiem, które są używane do czyszczenia najbardziej problematycznych zabrudzeń.

Takie szczotki mogą być zarówno mechaniczne (wałek napędzany jest strumieniem powietrza), jak i elektryczne. W przypadku modeli bezprzewodowych pożądane jest, aby szczotka była elektryczna, ponieważ nie zmniejsza ona moc ssania odkurzacza, która zwykle nie jest bardzo wysoka w przypadku urządzeń akumulatorowych.

Często w modelach są kilka rodzajów takich szczotek – wybieraj to, co ci najbardziej odpowiada pod względem warunków pomieszczenia.

Odkurzacz piorący z mopem wyjącym

A może z funkcją mopa

Odkurzanie i mycie podłogi jednocześnie. Czy to możliwe? Zdecydowanie tak!

Takie odkurzacze zwykle są  większe niż urządzenia do czyszczenia na sucho, dlatego że mają dodatkowy zbiornik na wodę. Ich zaletą jest to, że skutecznie usuwają kurz i nawilżają podłogę, za co są często wybierane wśród miłośników czystości. Ponadto, podobnie jak w przypadku urządzeń do czyszczenia na sucho z filtrem wodnym, odkurzacz myjący może nawilżać powietrze, a także dezodoryzować pomieszczenia.

Ważne jest, aby monitorować objętość wody i sprawdzać ją przed każdym użyciem. Również należy pamiętać, że odkurzacze czyszczące mogą nie być odpowiednie dla niektórych powierzchni, na przykład dla naturalnych dywanów i parkietu.

Istnieją modele z opcjonalnym filtrem wody. W takich odkurzaczach kurz przechodzi przez filtr wody zamiast zwykłych i pozostaje w zbiorniku. Są oni bardzo przydatne wszystkim, a zwłaszcza ludziom, którzy są podatni na alergię. Dobrze też się sprawdzą dla rodzin z dziećmi i zwierzętami.

Zastanawiając się nad tym, który odkurzacz będzie najlepszy właśnie dla ciebie, warto uwzględnić wiele czynników. Jeśli potrzebujesz wszystkiego i naraz (a to nie jest rzadkością, jednak nie przesadzaj), możesz wybierać wśród tych modeli 2w1, 3w1, 4w1. Zależy  od twoich potrzeb i możliwości finansowych. Z biegiem czasu i podchodzeniem do tego tematu poważnie, znajdziesz ten, który cię zadowoli.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus