Dron jako prezent dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Autor: Michal
Data: 10 lipca 2020
Kategoria: Drony

Sterowanie niewielkim, latającym urządzeniem za pomocą pilota jest gwarancją udanej zabawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Podniebne wyczyny, będące doskonałą alternatywą dla komputera i telewizora, są nie tylko źródłem rozrywki. Mogą też prowadzić do odkrycia pasji lotniczej, a dzięki modelom z kamerką może ujawnić się zainteresowanie do filmowania lub fotografii. Należy jednak pamiętać, że mechaniczna zabawka wymaga rozsądku w użytkowaniu, dlatego zakup drona dla dziecka powinien być przemyślany.

O czym warto wiedzieć?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że dziecięca fantazja może prowadzić do konsekwencji, których one same nie zawsze są świadome – dlatego nie zostawiajmy ich bez opieki podczas lotów i dbajmy o bezpieczeństwo zabawy.

 1. Dron może stanowić zagrożenie dla dziecka, innych osób i przestrzeni powietrznej
 2. Sterowanie dronem związane jest z koniecznością posiadania określonych umiejętności manualnych i wiedzy (np. orientacji w terenie, zdolności przewidywania toru lotu)
 3. Dron może ulec uszkodzeniu ze względów technicznych lub pod wpływem warunków atmosferycznych
 4. Za wszystkie szkody wynikające z niewłaściwego użytkowania sprzętu lub naruszenia prawa odpowiada pilot drona (w przypadku dzieci – odpowiedzialność ponosi rodzic)
 5. Pilot drona będącego w powietrzu jest użytkownikiem przestrzeni powietrznej i podlega obowiązującemu prawu lotniczemu

Posiadanie drona jest związane z dużą odpowiedzialnością, dlatego warto uświadomić dziecko o niebezpieczeństwach i zagrożeniach związanych z lataniem dronem.

Dron dla dziecka – o czym pamiętać przy zakupie?

Jeśli przemyślimy wszystkie istotne kwestie i zdecydujemy, że zakup drona jest dobrym pomysłem, poza jego wyglądem ważne przy wyborze sprzętu są:

 • Konstrukcja urządzenia
 • Sterowanie – prosta obsługa pilota i jak najmniejsza liczba przycisków ułatwi naukę i nie zniechęci dziecka
 • Wymiary – sprzęt powinien być niewielki i lekki
 • Możliwość korzystania z urządzenia wewnątrz pomieszczeń
 • Parametry: rodzaj baterii, czas ładowania i pracy, jakość wykonania, zasięg (maksymalna wysokość wznoszenia i odległość, na której urządzenie jest kontrolowane), dodatkowe wyposażenie i akcesoria
 • Funkcje: autopowrót, automatyczne wyłączenie śmigła w przypadku zderzenia z przeszkodą

Modele przeznaczone dla dzieci są zdecydowanie tańsze ze względu na podstawową funkcjonalność i wymiary. Dla młodszych użytkowników dedykowane są wersje miniaturowe, które odznaczają się łatwością obsługi, niedużymi rozmiarami i zwrotnością.

Mężczyzna pilotujący drona

Co można zyskać dzięki lataniu dronem?

 • Rozwinięcie kompetencji operatorskich
 • Ćwiczenie koncentracji, refleksu i koordynacji ruchowej
 • Wykształcenie wyobrażenia przestrzennego, zdolności technicznych i umiejętności motorycznych
 • Pobudzenie pasji lotniczej lub filmowej

Mini dron dla dzieci

Obecne czasy i rozwój technologiczny przyczyniły się do tego, że coraz trudniej wpaść na oryginalny pomysł na prezent dla dziecka. A okazji jest wiele! Urodziny, dzień dziecka, święta, komunia. Aktualnie panująca moda na posiadanie drona sprawiła, że jest to powód do dumy i większość dzieci ucieszy się z takiego podarunku. Warto rozważyć czy chcemy inwestować w profesjonalny sprzęt, kiedy nie mamy pewności czy nasza pociecha wkręci się w temat. Jako prezent dla dziecka idealnie sprawdzą się modele miniaturowe o podstawowym zakresie funkcjonalności, które są niewielkim obciążeniem finansowym i nie stanowią tak dużego zagrożenia jak urządzenia z wyższej półki cenowej.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus