Czy do smartwatcha potrzebny jest telefon?

Autor: Michal
Data: 31 lipca 2020
Kategoria: Smartwatche

Jeśli interesowałeś się smartwatchami i myślałeś o zakupie swojego zegarka, z pewnością zdążyłeś się dowiedzieć, że są one nazywane „przedłużeniem smartfona”. To fakt – najbardziej zaawansowane smartwatche wykorzystują 100% swoich możliwości tylko w połączeniu z kompatybilnym telefonem. Można by z tego wywnioskować, że smartwatch jest niesamodzielnym urządzeniem, całkowicie zależnym od sparowanego z nim smartfona. Zatem pytanie brzmi: czy są smartwatche, których można używać bez telefonu? Odpowiadamy: tak!

Smartwatch z kartą SIM

Prawdziwym przełomem w rozwoju technologicznym smartwatchy było wypuszczenie na rynek pierwszego zegarka, który ma miejsce na własną kartę SIM. Takie rozwiązanie sprawiło, że inteligentny zegarek stał się samowystarczalny. Posiadanie własnego numeru umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń oraz rozmowę bezpośrednio przez zegarek. Dzięki karcie SIM, zegarki mają także możliwość łączenia się z Internetem. Nie musisz zabierać ze sobą telefonu, żeby skontaktować się ze światem.

smartwatch na ręce

Smartwatch dla dzieci

Idea smartwatcha jako samodzielnego urządzenia działającego bez telefonu, powinna zainteresować szczególnie rodziców, którzy chcą pozostawać w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi bez konieczności kupowania im smartfona. To dobre rozwiązanie, żeby ograniczyć dzieciom czas spędzany przed ekranem.

Funkcje smartwatcha dla dzieci

Modele smartwatchy dedykowane najmłodszym posiadają wiele funkcji i dzięki temu mogą zastąpić inne urządzenia. Najważniejszą zaletą jest jednak możliwość kontrolowania dziecka przez rodzica oraz stała łączność ze swoimi pociechami.

Najczęstsze funkcje smartwatchy dla dzieci:

  • lokalizacja GPS – zarówno dziecko, jak i rodzic (za pomocą aplikacji w swoim telefonie), mogą odczytać aktualne położenie, w jakim znajduje się smartwatch
  • możliwość dzwonienia, odbierania połączeń oraz pisania i wysyłania SMS-ów, a także notatek głosowych
  • rodzic, poprzez aplikację, może kontrolować smartwach dziecka i odtworzyć ostatnio pokonana trasę
  • niektóre modele posiadają zdalny podsłuch
  • przycisk SOS – natychmiastowo wzywa pomoc
  • powiadamianie rodzica o rozładowanej baterii w smartwatchu dziecka
  • budzik
  • krokomierz
  • aparat fotograficzny
smartwatch - gym

Smartwatch dla sportowców

Kolejną grupą osób, którym spodobają się zegarki, które nie wymagają łączenia z telefonem, są sportowcy. Mowa tu niekoniecznie o zawodowcach, ale o osobach aktywnych fizycznie, które chciałyby pozbyć się zbędnego obciążenia podczas treningów.

Bez zabierania ze sobą telefonu możesz, o czym już wspominaliśmy, odbierać połączenia i dzwonić, wykorzystywać moduł GPS do ustalenia swojej lokalizacji, ale także mierzyć przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii lub puls. Smartwatche najczęściej są wodoodporne, więc możesz zapisywać swoje osiągnięcia nawet w trakcie pływania.

Smartwatche posiadają technologię Bluetooth, która umożliwia np. słuchanie muzyki poprzez łączność ze słuchawkami bezprzewodowymi. Zegarki z powodzeniem monitorują także czas i jakość snu, co dla osób aktywnych jest równie ważne.

Jak widać, smartwatch może być wykorzystywany przez osoby, które nie chcą zabierać ze sobą telefonu lub w ogóle go nie posiadają. Inteligentny zegarek nie jest zamiennikiem smartfona, ale może pełnić rolę uproszczonej wersji telefonu, a przy tym jest o wiele wygodniejszy i lżejszy.

Podobne wpisy

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus