Deskorolka elektryczna – lepsza z pilotem czy bez?

Autor: Michal
Data: 12 października 2020

Deskorolki elektryczne występują w różnych wersjach i różnią się stopniem zaawansowania technologicznego. W zależności od tego, kto będzie właścicielem, mamy do wyboru wersje dedykowane nastolatkom, dzieciom lub dorosłym korzystającym z tych urządzeń podczas dojazdu do pracy. Sprawdź, czy deskorolka elektryczna wyposażona w pilota, sprawdzi się u ciebie.

Deskorolka elektryczna – dlaczego warto?

Deski elektryczne są świetnym sposobem na poruszanie się po mieście, a także jako gadżety dla dzieci do aktywnego spędzania czasu. Deskorolki na akumulator stały się bardzo popularne, ponieważ są łatwe w użyciu i nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, żeby z nich korzystać. To aspekt, który trzeba podkreślić, ponieważ wiele osób myśli, że jazda na desce elektrycznej wymaga szczególnej techniki bądź doświadczenia w jeździe na tradycyjnej desce. Nic bardziej mylnego.

Jak jeździć na deskorolce elektrycznej?

Jeśli jesteś całkiem początkującym użytkownikiem i dopiero zaczynasz swoją przygodę z deską elektryczną, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami poruszania się na tym urządzeniu. Deski bez pilota musimy uruchomić ręcznie, potem trzeba stanąć na desce równomiernie rozkładając ciężar, wtedy deska stoi w miejscu. Utrzymując środek ciężkości w centrum urządzenia masz pewność, że deska nie ruszy do przodu. Zazwyczaj deski działają w ten sposób, że chcąc ruszyć do przodu, musisz nacisnąć stopami na przednią część deski. Odchylając się do tyłu i wywierając nacisk na tył deski, pojedziesz do tyłu. Przenoszenie ciężaru na prawo lub lewo, pozwala skręcać odpowiednio w jednym lub drugim kierunku. Deskorolki zazwyczaj są skonstruowane w taki sposób, że same zwalniają na zakrętach. Jednak bezwzględnie trzeba pamiętać, żeby zachowywać szczególną ostrożność podczas wykonywania skrętu, bo zbyt duża prędkość może skończyć się upadkiem z deski.

ludzie siedzący na schodach z deskorolką

Deskorolka elektryczna z pilotem

Na rynku istnieją także deski, których prędkość reguluje się za pomocą pilota. To rozwiązanie dla osób, które lubią dodatkowe udogodnienia i nie czują się dobrze w balansowaniu ciałem. Sterowanie zdalne to opcja, która umożliwia wykonywanie różnych czynności za pomocą pilota. Pilot komunikuje się z centrum sterowania umieszczonym pod deską.  W ten sposób, w zależności od modelu, możemy wywoływać deskę, hamować lub zmieniać prędkość. Piloty pozwalają także na sterowanie muzyką i głośnikami – niektóre modele mają wbudowane głośniki, które łączą się z odtwarzaczem (np. w telefonie) za pomocą technologii Bluetooth. Muzyka i przełączanie utworów będą gratką dla wielbicieli dźwięków. Używając pilota można też włączać i wyłączać podświetlenie led oraz zmieniać jego kolory.

Wybierając deskę elektryczną kierujesz się nie tylko jej designem, ale też możliwościami technicznymi. Pilot jest jednym ze elementów dodatkowych, które ułatwiają jazdę i czynią ją atrakcyjniejszą. Jeśli zależy ci na zmienianiu ustawień bez schodzenia z deski oraz minimalnym wysiłku przy manewrowaniu, wybierz deskorolkę z pilotem.

Podobne wpisy

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsy i aktualności

Donec rutrum congue leo eget malesuada. Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus.  Vestibulum ante ipsum primis in faucibus